هدیه های رجبیه(9)
بسم الله الرحمن الرحیم
ای آنکه گره کارها فرو بسته به سر انگشت تو گشوده می شود 
آنکه سختی دشواری ها با تو آسان می گردد
بار الها ماه رجب است ماهی که متعلق به علی علیه السلام است 
پایان سال است پرونده سالانه ما راهی به سمت صاحب امان عج است 
مردم جهان مبتلا به کرونا و محتاج عنایت خالق هستی هستند 
خدایا رسم ما این است که پایان سال عیدی میدهند عیدی ما را رهایی از این بیماری قرار بده
خدایا بنده خوبی نبودم ولی خدایی بهتر از تو سراغ ندارم 
بد کردم پوشاندی 
محتاج شدم عطا کردی
گم شدم هدایتم کردی
با همه بدی ها صدایم کردی 
نگذار این بیماری عاجزمان کند به بیگانه اسیرمان کند پرچم دین تو در دست ماست

هدیه های رجبیه (۱۰)
بسم الله الرحمن الرحیم
بچه های ما لاغر شده اند در جبهه ولی وزنشان زیاد شده است می گوییم چرا؟ 
میگویند ازبس ترکش توی بدنمان است
شهید حسن باقری 
تعدادی از رزمنده‌ها که تاثیر گذار بر نتیجه جنگ و الگو برای بهتر شدن و واسطه فیض الهی بودند اینها تیر و ترکش خورده ها بودند یعنی به واسطه توپ و خمپاره دشمن جراحت را چشیده بودند مارگزیده شده بودند نه تنها از ریسمان سیاه و سفید نمی ترسیدند بلکه در میدان جنگ برای افعی در میدان رجز می‌خواندند 
اینها بودند که صفحه سنگینی ارزش‌ها را موجودیت داده بودند

هدیه های رجبیه(۱۱)
بسم الله الرحمن الرحیم 
دین انسان را از( بدی ها و لغزش ها) باز می دارد امیرالمومنین علی علیه السلام 
دین که مجموعه بایدها و نبایدها را معین کرده و تکلیف را مشخص کرده و در آن منع از بدی‌ها و هشدار در رابطه با لغزش ها را گفته است
کسی که تابع دین شد در حقیقت پذیرفته است در یک چارچوب مشخص حرکت کند و دین اسلام که برترین است مسیر حرکت به سمت خدا را ترسیم کرده و در این مسیر باید هایش از بدی‌ها مصون است و نباید هایش خبر از لرزش ها می دهد

هدیه های رجبیه (۱۱)
بسم الله الرحمن الرحیم
دین انسان را بزرگ می دارد امام علی علیه السلام دینداری در حقیقت بندگی خدا را کردن است
کسی که بندگی خدا را می‌کند و در لحظه لحظه بندگی خود قدم به قدم به خدا نزدیک می شود نزدیکی به خدا به نوعی دوری از شیطان است و همه عزت و بزرگی در تقرّب به خداست و همه خواری و ذلت در دوری از خداست 
دین عزت آور است چرا که بنده خدا تعادل در رفتار و مجسمه ای از اخلاق و پشت و پناهی قابل اعتماد و مشاوری عاقل و امید دهنده ای مطمئن است
در دینداری اخلاق مورد توجه است و ادب ثمره دینداری و اینها آدمی را بزرگ میکند

هدیه های رجبیه (۱۲)
بسم الله الرحمن الرحیم 
روح انتظار با رفاه منتظر همخوانی ندارد
منتظر کسی است که تحت امر امام زمان عج است هدف های امام را تعقیب می کند
و آرام نخواهد گرفت منتظر در حقیقت همراه امام است و امام پشتیبان، هادی ، ولی نعمت و فرمانده میدان جهاد است 
همراه امام در حین این که از حمایت های امام بهره مند می شود در حمایت از شیعیان کوتاهی نمی کند منتظر لحظه به لحظه با هدایتهای امام راه را پیدا می کند باید در نشان دادن مسیر حرکت به جویندگان راه حق علمداری کند 
امام ولی نعمت است به جهت امام بودنش
منتظر باید به گونه‌ای باشد که خدا به وجود او نگاه کند و لطف خاصش را شامل خلایق کند 
امام فرمانده میدان جهاد است و کسی که منتظراست تحت امر امام در میدان عمل می کند لذا باید در میدان خط شکنی را پیشه کند 
با خوش گذرانی نمیشود به امام رسید 

هدیه های رجبیه (۱۳)
بسم الله الرحمن الرحیم
بار الها آسمان هفتم را نمی‌دانم اما آغوش رحمتت همینجاست 
پشت دروازه رجب مرا در امن و ایمان به آغوشت وارد کن 
ای آنکه سلم و سلام را ذات اکبر توست 
رجب را مقدمه‌ای قراردادی که به واسطه آن برای شعبان آماده شویم و با استفاده کردن از برکات شعبان ضمن طاهر شدن بر سر سفره پربرکت رمضان وارد شویم آسمان هفتم را می خواهم و میدانم پله اول آن در روی زمین در ماه رجب است که با امام محمد باقرع شروع میشود با علی علیه السلام به اعتکاف کشیده می‌شود و در ۲۷ رجب با بعث پیامبر خاتم ص خود برای ورود به شعبان محرم خواهیم کرد 
انشاءالله

هدیه های رجبیه (۱۴)
بسم الله الرحمن الرحیم 
سه تا کلمه مقدس بین ما به شدت رواج دارد که عالم شدن با آن مقدمه بستن راه وسوسه های شیطان می شویم
دارایی برای من و توو همه : لطف عام خدا است که شامل انسانها گیاهان و جامدات و غیره میشود را دارایی می گویند از این دارایی های الهی ما به اندازه تدبیر و تلاش و توانایی و رزق و روزیمان مالک میشویم 
رزق و روزی : از داریی های که شامل حال ما می شود تنها به اندازه روزی می توانیم بهره برداری کنیم بیشتر ممکن نیست من اگر با پولی که دارم توان خرید یک کیلو پرتقال را داشته باشم این می‌شود

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها